Samsung i8190 Galaxy S3 mini – mniejsza wersja topowego modelu

Samsung i8190 Galaxy S3 mini_1

Samsung Galaxy S3 to do niedawna najlepszy smartfon tej firmy. To urządzenie bardzo wydajne, o doskonałych parametrach i z dużym ekranem. Duży wyświetlacz ma swoje zalety, ale też wady i dla wielu osób jego rozmiar mógł być powodem do rezygnacji z tego świetnego smartfona. Samsung i8190 Galaxy S3 mini rozwiązuje te dylematy, jest mniejszy niż Galaxy S3, a przy tym bardzo wydajny i oferujący spore możliwości swoim użytkownikom.

Dla kogoś, kto nie zna smartfonów z serii Galaxy S, nazwa mini może być myląca. Wyświetlacz nie jest wcale mały, ma bowiem 4 cale, jednak jest to sporo mniej niż w Galaxy S3. Rozdzielczość ekranu to standardowe 480 x 800 pikseli. Za wydajność smartfona Samsung i8190 Galaxy S3 mini odpowiedzialny jest dwurdzeniowy procesor 1 GHz.

Samsung i8190 Galaxy S3 mini_2

Jest więc ona spora, a to oznacza, że nie będzie problemu z bardziej rozbudowanymi aplikacjami szczególnie, że jest także 1 GB RAM. Pamięć wbudowana to 8 lub 16 GB i można ją zwiększyć korzystając z pamięci zewnętrznej. Aparaty w smartfonie to przedni VGA oraz główny 5 Mpix. System to oczywiście Android, a jego wersją jest 4.1 (Jelly Bean).

 

Comments are closed.