Samsung rezygnuje z usługi Wallet

Wallet_1

Koreańska firma Samsung podjęła decyzję o rezygnacji z usługi Wallet, co ma związek z chęcią uruchomienia nowego systemu płatności mobilnych, który ma zostać wkrótce udostępniony użytkownikom. Nowy system ma nosić nazwę Samsung Pay, co sprawia, iż nie sposób skojarzyć go z Apple Pay. Oficjalnie usługa Wallet zakończy swój żywot 30 czerwca 2015 roku, gdy zamknięty zostanie jej serwis. Samsung Pay ma docelowo pozwolić na regulowanie płatności za zakupy przez każdego klienta, który jest posiadaczem smartfona. Nie da się ukryć, iż Samsung Pay ma być systemem płatności mobilnych zdecydowanie bardziej nowoczesnym od dotychczasowej usługi Wallet. Zdecydowanie rozszerzona zostanie ponadto jego funkcjonalność.

Wallet_2

Trudno spekulować, jaką popularnością wśród użytkowników cieszyła się usługa Wallet, ale wiele wskazuje, iż klienci nie wykazywali nią przesadnie dużego zainteresowania, skoro Samsung podjął decyzję o jej zamknięciu. Posiadaczom smartfonów Samsunga pozostaje oczekiwać na wdrożenie nowego systemu Samsung Pay.

Więcej na temat zamknięcia usługi Wallet - http://technowinki.onet.pl/biznes-i-finanse/samsung-zamyka-usluge-wallet/drdb5k

Comments are closed.